Connect with us

Hi, what are you looking for?

Atletikë

Grabitet llogaria e rekordmenit xhamajkan, “zhduken” miliona dollarë

Nugent Walker, menaxher i Usain Bolt, denoncoi zhdukjen e miliona dollarëve nga një llogari e ish-rekordmenit xhamajkan. Siç raportohet nga “Jamaica Gleaner”, policia xhamajkane tashmë po heton faktet.

Sipas Walker, Bolt vuri re lëvizje të parregullta në një llogari në fondin e investimeve “Stocks and Securities Limited (SLL)” në fillim të kësaj jave.

“Kemi nisur të gjithë procesin për të sqaruar faktet”, tha Walker, i cili megjithatë nuk e specifikoi shumën e saktë.

“I gjithë portofoli i tij është duke u rishikuar. Ai ka 10 vjet që punon me SLL”, shtoi ai.

Një ish-punonjës i SLL-së mësohet se mund të jetë përfshirë në mashtrime masive, duke përfshirë llogarinë rrjedhëse të Bolt.

Usain Bolt, dominuesi i gara e sprintit për një dekadë me tetë medalje të arta olimpike dhe 11 tituj botërorë, ka arritur të fitojë 30 milionë euro në sezon, sipas Forbes. Bolt ka një pasuri prej mbi 100 milionë dollarësh. Pavarësisht tërheqjes nga garat në vitin 2017, xhamajkani mbetet një minierë ari komerciale dhe ka një jetë të suksesshme si sipërmarrës.

Lajme të tjera

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...