Connect with us

Hi, what are you looking for?

Spanjë

Granada bind ndaj Lugo/ Uzuni sërish protagonist, por nuk shënon

Granada bind me rezultatin 2-0 ndaj Lugo në takimin e javës së 40-të të La Liga 2, ku edhe në këtë sfidë sulmuesi shqiptar, Myrto Uzuni ka qenë protagonist.

Vendasit morën avantazhin në minutën e 17’ të sfidës, me Puertas që gjeti rrugën drejt rrjetës pas asistit të dhënë nga Uzuni.

Lexo edhe:

Ndërsa në minutën e 21’ Zaragoza realizoi golin e dytë për Granada-n dhe njëkohësisht vulosi rezultatin e këtij takimi.

Përtej tentativave nga të dyja anët, fraksioni i dytë u mbyll pa gola.

Pas javës së 40-të Granada merr kreun e renditjes me 69 pikë, dy më shumë se Las Palmas të vendit të dytë, por me këta të fundit që numërojnë një ndeshje më pak, teksa Lugo renditet në vend të fundit me 28 pikë.

Lajme të tjera

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Featured

Lionel Messi refuzon Barcelonën. Ylli argjentinas ka marrë vendimin final për të ardhemn e tij, teksa ka zgjedhur të transferohet në Shtetet e Bashkuara...