Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Granit Xhaka: Jam i pakënaqur me lojën, ndoshta e menduam të lehtë me Kosovën

“Besoj se kemi folur shumë për këtë ndeshje, për emocionet, por nuk jam i kënaqur me lojën.

Nuk besoj se kanë ndikuar emocionet në lojën tonë.

Kemi pësuar gol në kohën shtesë si në ndeshjen e Rumaninë. Edhe stërvitjet kanë qenë pa tempo, pa duele gjatë javës, pra siç ishte java, ishte dhe loja në ndeshje.

Lexoni edhe: 

Ndoshta kemi menduar që do ta kishim të lehtë me Kosovën, por nuk ishte kështu. Kosova ka cilësi dhe duhet të kishte më shumë pikë në këto eliminatore.”

Lajme të tjera

Futboll

Jose Mourinho është gati të kthehet në pankinë, pas shkarkimit nga Roma muaj më parë. Portugezi do të marrë drejtimin e Beshiktashit, ekip ku...

Premier League

Brighton zyrtarizon largimin e De Zerbit. Klubi anglez ka bërë me dije nëpërmjet një komunikate zyrtare, se trajneri italian do të largohet në fund...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...

Serie A

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri. Klubi kuqezi duket i vendosur të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Piolin në fund të sezonit dhe duket...