Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Grealish gol nga tuneli, Man. City “zbut ujqërit” dhe merr kryesimin

Manchester City ia ka dalë të rikthehet te fitorja në Premier League, pasi mposhti me rezultatin e pastër 0-3 Wolvesin në transfertë, në një ndeshje që pati shumë pak histori dhe u zgjidh shpejt nga të besuarit e Pep Guardiolës.

Jack Grealish ishte i përzgjedhur titullar dhe këtë herë nuk zhgënjeu, pasi shënoi golin e avantazhit që në minutën e parë, pas një asisti të De Bruyne, ndërsa në të 16-ën ishte i zakonshmi Erling Haaland që dyfishoi shifrat.

Për ta bërë edhe më të lehtë ndeshjen, mendoi mbrojtësi irlandez Nathan Collins që shkaktoi një faull të rëndë dhe u ndëshkua me karton të kuq në minutën e 39’, ndërsa “citizens” shënuan edhe golin e tretë me anë të Phil Foden në pjesën e dytë.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...

Gjermani

Pesë emra të rinj te Gjermania, e cila do të rikthehet në fushë, pas zhgënjimit në Botërorin e Katarit, teksa trajneri Hansi Flick ka...