Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Grealish për rekord, fantazisti i City pranë marrëveshjes faraonike me markën e famshme italiane

Me transferimi te Manchester City në verën e vitit 2021, Jack Grealish u shndërrua në futbolistin britanik më të shtrenjtë të historisë duke qenë se “qytetarët” shpenzuan plot 117.5 milionë euro për të bindur Aston Villa-n ta linte të lirë 26-vjeçarin.

Por, tashmë fantazisti është gati të vendosë një tjetër rekord, edhe pse këtë herë bëhet fjalë për jashtë fushës së blertë teksa Grealish është shumë pranë firmës me markën e famshme italiane të modës, Guci.

Këta të fundit nuk kanë bashkëpunuar kurrë më parë me një person nga bota e futbollit, teksa kanë gjetur te Grealish identikitin e duhur për të nisur rrugëtimin e ri. Sipas The Athletic, futbollisti i Manchester City do të firmosë një kontratë faraonike me shtatë shifra, edhe pse ende nuk janë zbuluar detaje të marrëveshjes.

Në këtë formë, duket sikur Grealish është në gjurmët e David Beckham, i cili së bashku me aventurën në futboll, u shndërrua edhe në një ikonë të modës duke fituar shifra marramendëse nga kontrata të ndryshme.

Lajme të tjera

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...

Euro 2024

Kombëtarja shqiptare do të nisë rrugëtimin drejt Gjermani 2024 përballë Polonisë në Varshavë.. Trajneri Sylvinho dhe Sokol Cikalleshi, dolën në konferencën e zakonshme për...