Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Grezda: Krijuam shumë, duhet të kishim shënuar

Grezda u preferua në formacion nga Panucci, në sfidën e humbur 3-0 ndaj Spanjës dhe lëvizi shumë gjatë takimit, duke krijuar raste për lojtarët e tjerë, ndërsa provoi edhe vetë të godiste drejt portës.

Për rastet e shumta të krijuara nga skuadra jonë, Grezda tha pas takimit se nuk mund të vlerësohet si një paraqitje e dobët e skuadrës sonë, pasi përballë ishte Spanja që të ndëshkon.

“Spanja i shfrytëzon në maksimum rastet e saj dhe këtë bëri edhe në pjesën e parë. Ne kishim shumë raste për shënim, ndaj nuk ishte një paraqitje e keqe edhe pse nuk gjetëm golin. Në pjesën e dytë ishim më të përqendruar. Spanjës është e vështirë t’i bësh ballë. Në pjesën e dytë ndryshuam formacion, luajtëm më mirë, por nuk shënuam”, tha Grezda.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...