Lajme

Grezda shkëlqen, i shënon Dinamos së Zagrebit

Eros Grezda vijon të dhurojë performanca të shkëlqyera, ndërsa Dinamo Zagreb provon sërish forcën e shqiptarëve. Pas paraqitjes së shkëlqyer me kombëtaren shqiptare, në sfidat ndaj Italisë dhe Spanjës, Grezda ka marrë për dore edhe klubin e tij Osijek. Gjakovari ka shënuar golin për skuadrën e tij, në transfertën ndaj gjigantëve kroatë, të Dinamo Zagreb, e cila përfundoi 1-1.

Grezda kaloi në avantazh Osijekun, në minutën e 17 të pjesës së parë, ndërsa Dinamo shmangu humbjen vetëm në minutën e 95-të, me golin e Henriques. Kështu pas Skënderbeut, që i eliminoi nga Europa League, një tjetër shqiptar ndëshkon Dinamon, në shtëpinë e saj, në Zagreb.

To Top