Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Griezmann: I lumtur që arrita rekordin e Zidane, ishim përgatitur për më të keqen me Danimarkën!

Antoine Griezmann ka folur pas fitores 2-1 ndaj Danimarkës dhe ka theksuar se ishin përgatitur për më të keqen, duke ditur se më herët kishin humbur përballje me danezët.

Duke folur në konferencën për mediet pas këtij takimi, francezi u shpreh: “E dinim se do të ishte një ndeshje e komplikuar, humbëm tre herë në Nations League kundër Danimarkës, por luajtëm mirë, si skuadër, kush hyri bëri mirë, ishte një fitore e mirë”.

26 asistime për Francën, njësoj si Zidane, si ndihesh?

“Jam shumë krenar për këtë, por vazhdoj të mendoj për punën si ekip, si në mbrojtje ashtu edhe në sulm. Të gjithë kemi bërë një punë të jashtëzakonshme, të gjithë jemi të kënaqur me këtë kualifikim.”-tha ai.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...