La Liga

Griezmann shndërrohet në telash për Bartomeun, te Barca duan Neymar

Situatë mjaft e tensionuar në kampin e Barcelonës dhe kjo jo për shkak të temperaturave të larta që ofron vera, por për shkak të zhvillimeve të merkatos.

Kështu presidenti Bartomeu është në dilemë, pasi ka arritur një marrëveshje me Antoinne Griezmann që në muajin mars të këtij viti, por nuk po e konkretizon dot, për shkak të kundërshtive që i kanë ardhur nga gjiri i ekipit.

Sipas mediave spanjolle, Messi me shokë po shtyjnë për të bindur presidentin të rikthejë në “Camp Nou” brazilianin Neymar, ndërsa janë shprehur tërësisht kundër Griezmann, pas refuzimit që ky i fundit u bëri verën e kaluar.

Por tashmë Bartomeu e ka të vështirë të anulojë transferimin e francezit, për shkak të penaliteteve tepër të rënda, të parashikuara në paramarrëveshje, ndërsa vetë Griezmann ka shkuar edhe më tej, duke deklaruar largimin nga Atletico Madrid, që në fund të sezonit.

Nga ana tjetër, është thuajse e pamundur që klubi katalan të provojë t’i marrë të dy futbollistët, pasi aktualisht shpenzon shifra mjaft të larta për pagat në repartin e sulmit dhe Neymar e Griezmann së bashku, do ta rëndonin më tej situatën.

Si të mos mjaftonte kjo situatë, Bartomeu u përball edhe me dorëheqjen e parevokueshme në zëvendësit të tij Jordi Mestre, i cili ishte edhe i deleguari për t’u marrë me aspektin sportiv të skuadrës.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency