Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Grifo “gërvisht” Union Berlinin, Frieburgu ruan vendin e dytë (video)

Frieburgu “likuidoi” brenda 20 minutave lojë Union Berlinin, duke fituar në fund me rezultatin thellë 4-1, një sukses që e mban në vendin e dytë në Bundesligë pas javës së 15-të.

Një ndeshje pa shumë histori në “Europa-Park Stadion”, ku Grifo shënoi tri herë për një periudhë të shkurtër kohore: e zhbllokoi takimin që në minutën e dytë, dyfishoi në të katërtën dhe gjeti golin e tretë personal në minutën e 20-të me 11-metërsh.

Humbja e një 11-metërshi nga Knoche pas rezultatit 2-0 dhe ndëshkimi me karton të kuq i Leites kushtëzoi shumë lojën e berlinezëve, që në fund të pjesës së parë u ndëshkua me golin e katërt, që ka firmën e Gregoritsch.

Me fitoren në kasafortë dhe në superioritet numerik, futbollistët e Frieburgut e ulën ndjeshëm ritmin gjatë fraksionit të dytë, duke u dhënë mundësi kundërshtarëve të shënonin golin e nderit me Michel (11-m) në minutën e 84-t.

 

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...