Connect with us

Hi, what are you looking for?

Francë

Grosso kërcënon Lyonin, kërkon 2 mln euro dëshpërblim për shkarkimin

I shkarkuar më 30 nëntor, me Lyon-in që qëndronte në fund të renditjes nën drejtimin e tij, trajneri Fabio Grosso nuk ka ndërmend të ndërpresë kontratën e tij me francezët në mënyrë paqësore.

Sipas raportimeve të medieve italiane, Grosso beson se ka pësuar dëme të konsiderueshme me shkarkimin.

Lexo edhe:

Prandaj trajneri italian kërkon nga klubi i Lyon-it një dëmshpërblim prej 2 milionë euro ose përndryshe do ta ndjekë më tej këtë çështje.

Lajme të tjera

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Kylian Mbappe pritet që këtë verë të udhëheqë Francën në Euro 2024, me “Gjelat” që janë ndër kombëtaret pretendente për t’i shkuar turneut deri...