Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Grosso prezantohet te Sassuolo: Nuk flas për objektiva, synoj të ndërtoj një ekip që të rikthehet në Serie A

Fabio Grosso u prezantua mesditën e kësaj të hënë në krye të skuadrës së Sassuolo-s.

Duke folur para medieve për detyrën e re, trajneri italian theksoi se është gjithmonë ambicioz, ndërsa u shpreh se qëllimi kryesor është rikthimi i kësaj skuadre në Serie A.

Lexo edhe:

“Unë jam gjithmonë ambicioz si person dhe më pëlqen të përmirësoj veten dhe njerëzit që punojnë me mua. Objektivi është të rindërtoj diçka që ky klub la pak kohë më parë dhe e meriton. Ne i dimë vështirësitë që na presin, në vend që të flasim për objektivat do të përpiqemi të bëjmë një formacion të mirë, një ekip solid për të qenë protagonistë në një kampionat të vështirë si ai i Serie B dhe të rikthehemi në elitë”-u shpreh Grosso.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...