Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Gruaja e Giroud: Ai do luajë si Ibra edhe kur të jetë 40 vjeç, futbolli është “droga” e Olivier!

“Ai do të luajë deri në moshën 40-vjeçare, si Zlatan”-tha gruaja e Olivier Giroud, Jennifer Giroud, për mediet franceze.

Më tej ajo theksoi se karriera e sulmuesit të Milan dhe Francës Meriton respekt, ndërsa shtoi se thyerja e rekordit të Thierry Henry për lojtarin e “Djallit” është një arsye për t’u krenuar.

“Për të, tejkalimi i Henry-t është një nder, një arsye për t’u krenuar. Karriera e tij meriton respekt. Pas 19 vitesh së bashku ai ende na bën përshtypje me qëndrueshmërinë e tij. Futbolli është droga e tij, ende dëgjojmë për të.”-u shpreh Jennifer.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...