Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Gruaja e Koeman diagnostifikohet me kancer, trajneri merr vendimin për Holandën

Ronald Koeman ka konfirmuar se ai synon të vazhdojë punën e tij si trajner i Holandës, pavarësisht faktit se së fundmi gruaja e ti është diagnostifikuar me kancer.

66-vjeçari ndodhet për herë të dytë në krye të “tulipanëve” dhe ka fituar 13 nga 20 ndeshje që kur mori drejtimin e ekipit në janar 2023.

Lexo edhe:

Momentalisht Holanda e Koeman është në garë për triumfin e EURO 2024, ndërsa këtë të mërkurë do të përballet në gjysmëfinale me Anglinë.

Përpara turneut të kësaj vere, gruaja e Koeman, Bartina, u diagnostikua me kancer gjiri, një dekadë pas mposhtjes së sëmundjes pasi iu nënshtrua operacionit, kimioterapisë dhe radioterapisë.

Bartina ka këmbëngulur se është gati për “luftë” edhe një herë dhe nuk e ka menduar kurrë t’i kërkojë bashkëshortit të saj të qëndrojë në shtëpi gjatë rekuperimit të saj.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Itali

Juventus zyrtarizoi para disa ditësh firmën me portierin Michele Di Gregorio që sezonin e shkuar ishte pjesë e Monzas. Bardhezinjtë paguan 18 milionë euro...

Futboll

Sulmuesi nga Guinea, Serhou Guirassy, i cili zhvilloi një sezon të mrekullueshëm me Stuttgartin, ishte i zgjedhuri për sulmin e Borussias së Dortmundit, që...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...