Connect with us

Hi, what are you looking for?

Gossip

“Gruaja më Seksi e 2022”, si i ndryshoi jeta sportistes në pak javë

Fati i buzëqesh ish-golfistes profesioniste, Paige Spiranac. Vetëm pak javë më parë, në moshën 29-vjeçare, revista “Maxim” e cilësoi si “Gruaja më Seksi e 2022”. Kjo arritje bëri që për një kohë shumë të shkurtër të shndërrohej nga një blogere në botën e golfit në një personazh të famshëm.

Normalisht, Paige organizon seanca me pyetje-përgjigje për 3.4 milionë ndjekësit e saj në Instagram. Pas disa muajsh të furishëm, vajza seksi e lindur në Kolorado zbuloi se si i ka ndryshuar jeta.

“Kam qenë shumë me fat me karrierën time, e cila ka ardhur me shumë ngritje për një kohë të shkurtër, edhe pse të gjithë mendonin se nuk do t’ia dilja kurrë. Ky vit ka bërë ndryshimin e madh dhe mendoj se kjo është për shkak se kam pasur këtë vëmendje të gjerë nga Maxim, përtej sportit dhe golfit.”

Paige doli në tapetin e kuq të “Maxim’s Top 100 Party”, në Miami, me një veshje shumë seksi. Por ajo vuri në dukje se një famë e tillë e papritur ka ardhur në disavantazh për të, pasi fama e saj në rritje në internet ka çuar në shtimin e llogarive të rreme që përpiqen të përfitojnë nga imazhi i saj.

Madje, një nga këto mashtrime bëri që një nga ndjekësit e saj ta akuzonte ish-golfisten se i kishte vjedhur 10 mijë dollarë.

Në podkastin e saj, Playing-A-Round, Paige zbuloi:

“Një djalë vjen tek unë dhe më kërkon një foto, më pas ai më akuzonte se e kisha mashtruar me 10 000 dollarë. Nisi të më kërcënonte. Ishte një situatë vërtet e frikshme”.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...