Connect with us

Hi, what are you looking for?

Boks

“Grushti i hekurt II”, boksierët kuqezinj rikthehen në ring në Britaninë e Madhe

"Grushti i hekurt"
"Grushti i hekurt"

Grushti i Hekurt” rikthehet me edicionin e tij të dytë, këtë herë nga Londra. Disa prej boksierëve më të mirë në vend do të rikthehen në ring, për të ngritur lart flamurin kuqezi, këtë herë në Britaninë e Bashkuar, ku do të kenë mbështetjen e të gjithë tifozëve shqiptar.

Në “Yor Hall Arena, të premten e 26 majit, duke nisur nga ora 18:00 Nelson Hysa, Arjn Kaloshi, Denis Nurja dhe Alban Bermeta do të duelojnë për të vijuar serinë e tyre të fitoreve.

Të gjithë këta boksierë vijojnë të jenë të pamposhtur në boksin profesionist dhe synojnë të arrijnë fitoret për tu ngjitur akomoa dhe më lart në renditje, që më pas të synojnë tituj kampion bote.

Ndeshja më e rëndësishme do të jetë ajo e Nelson Hysës, I cili do të duelojë me lituanezin Reinis Porozovs. Shkodrani kuqezi ka arritur që të regjistrojë 8 fitore në po kaq sfida, prej të cilave 6 me “knock out”.

Pas eventit të zhvilluar pak javë më parë në Tiranë, promotori Briget Seitaj dhe organizatori Taulant Stërmasi po punojnë për të zhvilluar një tjetër event madhështor, këtë herë në Britaninë e largët, me qëllimin për të arritru një tjetër sukses për Shqipërinë.

“Grishti i Hekurt” dp të vijë live dhe ekskluzivisht nga Londra në ekranin e Supersport, në platfirmën “Digitalb”.

Lajme të tjera

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...