Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Grushti ndaj futbollistit te Villareal, Valverde rrezikon 12 ndeshje pezullim

Valverde rrezikon 12 ndeshje pezullim
Valverde rrezikon 12 ndeshje pezullim

Mesfushori i Realit të Madridit, Federico Valverde mund të dënohet deri në 12 ndeshje pezullim për goditjen me grusht të futbollistit të Villareal, Alex Baena, pas sherrit të ndodhur në parkimin e stadiumit.

Uruguaiani duket se do t’i shpëtonte një dënimi të mundshëm për shkak se as lojtari dhe klubi i Villareal nuk e kanë raportuar çështjen te federata spanjolle, pavarësisht se për ditë me radhë sherri mes dy lojtarëve bëri bujë në mediat botërore.

Megjithatë, sipas The Athletic, komiteti i garave i Federatës spanjolle – i cili është një organ i pavarur disiplinor – do të nisë nga puna për të hetuar këtë çështje, dhe tani 24-vjeçari rrezikon shumë.

Lexo edhe:

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...