Premier League

Guardiola: Aguero meriton respekt, edhe nëse zgjedh të luajë në Angli

Sergio Aguero po luan javët e fundit me fanellën e Manchester City-t, sepse pas një qëndrimi 10-vjeçar në “Etihad Stadium”, do të largohet në fund të këtij sezoni, kur i përfundon edhe kontrata me “citizens”.

Drejtuesit e klubit nuk i kanë ofruar zgjatje të bashkëpunimit dhe argjentinasi po punon për të gjetur një klub të ri për vitet e fundit të karrierës, teksa kërkesat në drejtim të tij janë të shumta, si nga kampionati anglez, ashtu edhe nga liga të tjera europiane.

Tekniku i “citizens” Pep Guardiola ka folura për largimin e argjentinasit edhe dje në konferencën për shtyp pas humbjes ndaj Leeds United, duke theksuar se i uron më të mirën edhe nëse zgjedh të qëndrojë në kampionatin anglez.

“I uroj më të mirën dhe e di që do të zgjedhë klubin më të mirë për vitet e fundit të karrierës së tij. Do të jemi të lumtur me çdo lloj zgjedhjeje që do të bënte për të dhe familjen e tij, qoftë edhe të qëndronte në kampionatin anglez. Ai ka dhënë shumë për këtë fanellë dhe meriton respekt, pavarësisht se me kë do të luajë sezonin e ardhshëm”, u shpreh trajneri spanjoll.

Sergio Aguero u transferua te Manchester City verën e 2011-ës, kur klubi anglez pagoi 40 milionë euro në arkat e Atleticos së Madridit dhe që atëherë ka zbritur në fushë 385 herë me fanellën e “citizens”, duke shënuar edhe 257 gola.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency