Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Guardiola drejt largimit? Manchester City me ide të qarta për zëvendësuesin

Trajneri i Manchester City-t, Pep Guardiola, shpesh herë e ka deklaruar se pasi të përfundojë kontratën me klubin anglez dëshiron të marrë drejtimin e një kombëtareje.

Megjithatë së fundmi tekniku është përmendur se mund të largohet më herët nga “Citizens”, ndonëse ka kontratë deri në 2025-ën.

Lexo edhe: 

Në këtë situatë Manchester City është duke vëzhguar me kujdes mundësitë që ka për ta zëvendësuar Guardiolën dhe emri i parë në listën e dëshirave është ai i ish-trajnerit të Spanjës, Luis Enriques.

E ardhmja e Enriques është lidhur me disa skuadra përfshirë këtu Atletico Madrid apo edhe Milanin, megjithatë në rast të një largimi të Guardiolës City-t pritet të hidhet fuqishëm në sulm.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...