Merkato

Guardiola “fiksohet” me mbrojtësin e Interit, ofron Cancelon në këmbim

Alessandro Bastoni po i bind të gjithë te Interi dhe pas disa javësh në pankinë, tani ka ndërruar vendet me një emër të madh të futbollit si Diego Godin, i cili numëron beteja e suksese të shumta në jetën e tij sportive.

Djaloshi italian po luan me qetësinë dhe sigurinë e një veterani, ndërsa ka energjitë dhe dëshirën normale të moshës së tij, ndaj nga java në javë po bind Antonio COnten t’i japë një fanellë titullari në fushën e lojës.

Por paraqitjet e Bastonit kanë tërhequr vëmendjen edhe jashtë Italisë dhe është pikërisht Pep Guardiola që ka mbetur i mahnitur nga aftësitë e djaloshit italian, që përveçse mbron shumë mirë, shquhet edhe për aftësitë organizative dhe lojën e saktë me këmbë.

Pikërisht për këtë arsye drejtuesit e Manchester City-t kanë hedhur idenë e një shkëmbimi kokë më kokë mes Bastonit dhe mbrojtësit portugez Joao Cancelo, i cili shkëlqeu me Interin dy sezone më parë, por më pas zikaltrit nuk e blenë dot për shkak të Fair Play-t Financiar.

Cancelo iu bashkua “citizens” këtë verë për shifrën e 60 milionë eurove, por nuk ka arritur të bindë Guardiolën me lojën e tij dhe anglezët do të ishin gati ta jepnin në një shkëmbim kokë më kokë me mbrojtësin e talentuar të Interit.

Nga ana tjetër zikaltrit do të mirëprisnin Cancelon, një futbollist ideal për krahun e djathtë të mesfushës, pasi portugezi është mbrojtës roli, por që shtyn vazhdimisht përpara dhe ka cilësitë e duhura për skemën e Contes.

Megjithatë vështirë se tekniku italian do të pranonte të privohej nga Bastoni, për të cilin ka thënë vazhdimisht se është e tashmja, por edhe e ardhmja e mbrojtjes së Interit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency