Premier League

Guardiola i fiksuar pas lojtarëve të Monacos, do edhe Lemar te Man.City

Pas Benjamin Mendy dhe Bernardo Silvës, Pep Guardiola kërkon t’i shkëpusë një tjetër lojtar të rëndësishëm Monacos. Trajneri spanjoll synon të afrojë te Manchester City, futbollistin e kombëtares franceze Thomas Lemar, i cili verën e kaluar ishte shumë pranë transferimit te Arsenali por marrëveshja dështoi sepse klubi nga Principata kërkoi 100 milionë euro për kartonin e lojtarit. Gjithsesi këtë sezon paraqitjet e Lemar nuk kanë qenë në nivelin e pritur kjo edhe për shkak të disa dëmtimeve dhe tashmë vlera e tij në merkato nuk i kalon 60 milionë eurot.

To Top