Premier League

Guardiola i sigurt: Ja cili do marrë vendin tim te Manchester City

Momentalisht është shumë i lumtur në stolin e Manchester Cityt dhe pas dy triumfeve radhazi në Premier League, do të tentojë suksesin në Europë, por Pep Guardiola e ka të qartë që një ditë do të vijë edhe divorci mes palëve.

Spanjolli natyrisht që nuk mund të parashikojë se cili do ta zëvendësojë kur të largohet nga Manchester City, por është 100% i sigurt se ndihmësi i tij aktual, Mikel Arteta do të mund të ulet një ditë në stolin e qytetarëve.

“Jam shumë i lumtur që Arteta ka vendosur të qëndrojë me ne, pasi është një person që ka për të pasur shumë sukses në të ardhmen. Pavarësisht se është shumë i ri, ka shumë eksperiencë në menaxhimin e dhomave të zhveshjes. Jam i sigurt që një ditë do të marrë vendin tim. Është shumë inteligjent, flet 5 apo 6 gjuhë të huaja dhe ka një etikë pune të jashtëzakonshme. Di të analizojë çdo situatë në perfeksion”, tha Guardiola.

Mikel Arteta ka luajtur si mesfushor dhe kulmin e karrierës e ka pasur me skuadrat e Premier League, Everton e Arsenal, ndërsa pikërisht nga “topçinjtë” vendosi t’u japë lamtumirën futbollit, për t’u bërë ndihmës i Guardiolës në verën e 2016-ës.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency