Premier League

Guardiola, i vendosur: Çfarëdo që të ndodhë, qëndroj 100% te City

Pas fitores 2-0 me West Hamin në javën e 26-të  të Premier League-s, trajneri i Manchester City-t, Pep Guardiola, komentoi përtej këtij suksesi, situatën që po kalon klubi pas vendimit të UEFA-s për ta pezulluar për dy sezonet e ardhshme nga kupat e Europës për shkak të mosrespektimit të rregullave të Fair Play-t Financiar dhe sponsorizimit:

“Qëndroj te City 100%. Sigurisht, nëse nuk më shkarkojnë. Ky është një klub i veçantë. Deri në fund të kontratës do të qëndroj këtu. Dua të qëndroj. E pse do të më duhet të largohem? E dua këtë shoqëri, ndaj s’kam pse largohem. E aq më tepër në këtë situatë. Gjatë tre muajve të ardhshëm do të mendojmë vetëm për sezonin, pastaj të shohim se cili do të jetë vendimi. Për mua nuk do të ketë asnjë rëndësi vendimi, sepse do të qëndroj.”

Trajneri spanjoll ka besim në vendimi i Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv, në Lozanë të Zvicrës, do t’u japë të drejtë Citizens.

“Sa i përket këtij vendimi të UEFA-s, ne jemi optimistë. Në fund do të triumfojë e vërteta dhe sezonin e ardhshëm, nëse do të kualifikohemi në Champions, do të jemi aty. Kur beson se je nga ana e së drejtës, duhet të luftosh. Kam 100% besim te shoqëria, për atë që ka bërë dhe për atë që më ka shpjeguar.”

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency