Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Guardiola: Jemi në rrugën e duhur, por kemi një ndeshje të vështirë përpara!

Në fund të ndeshjes kundër Evertonit, ku Manchester City mori një fitore të çmuar në garën për titull, trajneri Pep Guardiola komentoi lojën e skuadrës.

Duke folur për mediet, Guardiola theksoi se skuadra e tij bëri një ndeshje të mirë, ndërsa shtoi se takimi i radhës është shumë i vështirë për ta.

Lexo edhe: 

“Ishte një fitore e mirë. Që në minutën e parë ne luajtëm shumë mirë. Ne ishim të duruar. Ndoshta prisnim më shumë presion nga Everton, por ata nuk e bënë atë. Jemi duke marë rezultate pozitive, por ndeshja e radhës nuk ka për të qenë e lehtë.”-tha ai.

Duke iu referuar këtu ndeshjes së kthimit ndaj Real Madrid për gjysmëfinalen e Champions League.

Lajme të tjera

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...

Kategoria Superiore

Ngjarje e rëndë dhe shumë e shëmtuar në përfundim të sfidës Tirana – Bylis 2-2, e luajtur në Rrogozhinë. Pas vërshëllimë së trefishtë për...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...