Premier League

Guardiola kërkon mbrojtësin e rritur në La Masia, sheikët “zgjidhin qesen”

Merkatoja e Manchester City-t nuk mbyllet me Erling Haaland. Mediat angleze raportojnë se “citizens” janë shumë pranë akordit me mbrojtësin spanjoll Marc Cucurella, i cili është rritur në La Masia dhe sezonin e fundit ka shkëlqyer me fanellën e Brightont në Premier League.

Mbrojtësi 23-vjeçar, i cili ka treguar se mund të luajë si në të majtë, ashtu edhe në qendër, shihet si një xholi nga Pep Guardiola, që ka autorizuar drejtuesit e klubit ta sjellin sa më shpejt në “Etihad Stadium”.

Brighton kërkon 50 milionë paundë për kartonin e Cucurellës, megjithatë gjasat janë që marrëveshja të arrihet për një shifër prej 35 milionësh, përfshi edhe huazimin e një apo dy të rinjve të “citizens”.

Për Cucurellën ka shfaqur interes edhe Chelsea, megjithatë vetë spanjolli ka një admirim të madh për Pep Guardiolën, i cili ishte trajner i Barcës, kur mbrojtësi u bashkua me La Masian dhe duket se ka favorizuar një transferim në Manchester.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

La Liga 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Real Sociedad
0
0
0
0
0
0
0
0
2Elche
0
0
0
0
0
0
0
0
3Celta de Vigo
0
0
0
0
0
0
0
0
4Cadiz
0
0
0
0
0
0
0
0
5Rayo Vallecano
0
0
0
0
0
0
0
0
6Real Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
7Villarreal
0
0
0
0
0
0
0
0
8Barcelona
0
0
0
0
0
0
0
0
9Atletico Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
10Sevilla
0
0
0
0
0
0
0
0
11Mallorca
0
0
0
0
0
0
0
0
12Almeria
0
0
0
0
0
0
0
0
13Valencia
0
0
0
0
0
0
0
0
14Athletic Club
0
0
0
0
0
0
0
0
15Espanyol
0
0
0
0
0
0
0
0
16Real Betis
0
0
0
0
0
0
0
0
17Getafe
0
0
0
0
0
0
0
0
18Real Valladolid
0
0
0
0
0
0
0
0
19Osasuna
0
0
0
0
0
0
0
0
20Girona
0
0
0
0
0
0
0
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency