Premier League

Guardiola kërkon ndihmën e Toni Nadal për të motivuar lojtarët

Manchester City nuk po kalon një moment aspak të mirë, pas përjashtimit nga kompeticionet europiane për dy sezone, dështimit për të mbrojtur titullin kampion dhe frikës për një eksod të lojtarëve në verë, bashkë me teknikun Guardiola.

Në prag të përballjeve të rëndësishme me Realin e Madridit në Ligën e Kampionëve, trajneri spanjoll ka garantuar se do të respektojë kontratën me “citizens”, por njëkohësisht ka kërkuar ndihmën e Toni Nadal, për të përmirësuar gjendjen psikologjike të futbollistëve të tij.

Ky i fundit është xhaxhai dhe njëkohësisht ish trajneri i tenistit të madh spanjoll Rafael Nadal, dhe aktualisht punon si motivator kryesisht në fushën e sportit, ndërsa burimet kanë konfirmuar se pak ditë më parë ishte vizitor në qendrën e City Football Academy.

Pep Guardiola i kushton një rëndësi mjaft të madhe përgatitjes psikologjike të futbollistëve të tij edhe në kohë normale, pasi lojtarët e City-t kanë bashkëbiseduar shpesh me motivatorë të ndryshëm, ndërsa tani kjo bëhet edhe më e rëndësishme, pasi situata është vërtetë e zymtë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency