Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Guardiola me mendjen te Reali: Ne luajmë tre ndeshje, ata 9 ditë pushim

guardiola

Ndonëse në prag të një ndeshjeje të vështirë në kampionat, si ajo ndaj Arsenalit, rival direkt për titullin kampion, Pep Guardiola ka kohë të mendojë edhe për përballjen ndaj Realit të Madridit në Ligën e Kampionëve.

“Citizens” do të përballen me madrilenët në fazën çerekfinale, me ndeshjen e parë të planifikuar për më prill në “Santiago Bernabeu”, teksa kalendari duket se shkon në favor të skuadrës së Carlo Ancelottit dhe kjo shqetëson jo pak Guardiolën.

Lexo edhe:

“Ne do të luajmë sot me Arsenalin, të mërkurën me Aston Villën dhe të shtunën me Crystal Palace, dhe pas këtyre tre ndeshjeve, përballemi me Realin në Madrid. Nga ana tjetër ata do të luajnë ndaj Athletic Bilbaos dhe më pas do të kenë 9 ditë pushim, për t’u përgatitur për sfidën ndaj nesh. Ky është një komoditet i madh, që ndikon jo pak në të tilla nivele”, u shpreh Guardiola.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...