Premier League

Guardiola mund të largohet, drejtuesit e City-t piketojnë pasuesin

Në sezonin e tij të 4 në krye të Manchester Cityt, ecuria e Pep Guardiolës ka qenë disi e komplikuar. Distanca nga Liverpooli kryesues është plot 14 pikë, ndërkohë që misioni për të mbrojtur titullin kampion në Premier League duket i vështirë, ndërsa vazhdon të jetë objektiv suksesi në Champions League, por sigurisht edhe të sigurojë një vend në Champions për sezonin e ardhshëm pasi gara në kampionat është e ashpër dhe rivaliteti i lartë.

Ndërkohë mediat britanike kanë zbuluar një klauzolë në kontratën e Guardiolës. Nëse trajneri apo e drejtuesit e klubit e shohin si të arsyeshme ndërprerjen e bashkëpunimit, një gjë tillë mund të ndodhë që në verë, edhe pse kontrata e Guardiolës përfundon në 2021.

Vetë tekniku katalanas ka shfaqur gatishmërinë e tij për rinovuar kontratën dhe nëse kjo ndodh atëherë Guardiola do të hynte ne sezonin e tij të pestë nën drejtimin e një klubit, gjë që nuk e ka bërë kurrë më parë pasi ka qëndruar 4 vite te Barcelona dhe vetëm 3 te Bayern Munchen.

Ndërkohë drejtuesit e Manchester Cityt kanë gati dhe pasuesin e Guardiolës në krye të stolit, gjithmonë nëse palët ndërpresin bashkëpunimin, dhe bëhet fjalë për ish trajnerit e Tottenhamit, Mauricio Pochetino.

E ardhmja e Guardiolës varet e gjitha nga ecuria e skuadrës dhe nëse përmbushen objektivat, atëherë katalanasi do të vazhdojë të qëndrojë aty, në të kundër lamtumira duket e pashmangshme.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency