Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Guardiola: Në Champions mund të ndodhë gjithçka, sot mund të ishte Inter duke festuar

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, foli për mediet spanjolle pas fitores në Champions League, pas së cilës bëri “tripletën” e dytë në karrierën e tij si trajner.

Guardiola u shpreh se në Champions mund të ndodhë gjithçka dhe ndoshta sot mund të ishte Interi duke festuar.

Lexo edhe:

Ne e dimë se sa e vështirë është ta fitosh këtë kompeticion. Për mua në njëfarë mënyre është shumë bukur. Në Champions League duhet të vuash gjithmonë, sot jemi shumë të lumtur por, Interi mund të kishte sukses dhe ndoshta sot nuk do të ishim aq të lumtur. Kjo e gjitha lidhjet me detajet.”-tha ai.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...