Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Guardiola nuk kënaqet kurrë, kritikon yllin e skuadrës: Nuk po jep maksimumin në fushë!

Manchester City u rikthye te suksesi në Premier League pas disfatës me Liverpool. The Citizens mposhtën në shtëpi me rezultatin 3-1 Brighton falë një dygolëshi të Erling Haaland dhe Kevin De Bryune. Por, trajneri Pep Guardiola pavarësisht golit, ka mbetur i pakënaqur me belgun teksa thekson se fantazisti nuk është ende në më të mirën e tij.

“Kevin mund të bëjë shumë më mirë dhe për këtë nuk ka asnjë dyshim. Për momentin nuk po luan në maksimumin e tij, shënoi një gol të bukur, por nuk është në më të mirën.

Ai e di këtë, nuk ka pse unë ta marrë më vete dhe të flas me De Bruyne. I mungon pak ritmi, goli ishte vërtet i bukur dhe falë tij nuk vuajtëm në minutat finale”, u shpreh Guardiola.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...