Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Guardiola: Përgëzime Realit, ishin “blind” në mbrojtje

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale, teksa skuadra e Carlo Ancelottit avancoi mes katër më të mirave.

Të dy sfidat ishin spektakolare, por pa fitues. 3-3 përfundoi dueli i jashtëzakonshëm në Madrid, ndërkohë që në ishull u mbyll në barazim 1-1. Me skuadrat që iu drejtuan shtesës dhe më pas penalltive.

Lexo edhe:

Trajneri i Citizens, Pep Guardiola uroi kundërshtarët për kualifikimin në prononcimin e dhënë pas ndeshjes, ku ndër të tjera theksoi se spanjollët u mbrojtën në mënyrë të shkëlqyer.

Përgëzime Realit për aftësinë e tyre për t’u mbrojtur dhe për të rezistuar deri në fund. Ata bënë shumë mirë, ndërsa ne nuk arritëm objektivin tonë. Na munguan detajet e fundit për të fituar.

Në tri ndeshjet e fundit këtu kemi luajtur shumë mirë. Në ‘Santiago Bernabeu’ nuk luajtëm njësoj. Kjo është ajo që mund t’u kërkoj lojtarëve: që të luajmë si këtu”, theksoi tekniku spanjoll i kryesuesve të Premier League.

VIDEO/ Ruleta e penalltive nderon Realin, Ancelotti hakmerret ndaj Guardiolës

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...

Serie A

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri. Klubi kuqezi duket i vendosur të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Piolin në fund të sezonit dhe duket...

Premier League

Brighton zyrtarizon largimin e De Zerbit. Klubi anglez ka bërë me dije nëpërmjet një komunikate zyrtare, se trajneri italian do të largohet në fund...