Premier League

Guardiola shënjestron talentin portugez për mesfushën

Pep Guardiola nuk arriti këtë verë të afronte një mesfushor që do të merrte në dorë organizimin e lojës te Manchester City. Jorginho ishte i preferuari i spanjollit, por italo-braziliani zgjodhi Chelsean.

Gjithsesi në janar trajneri spanjoll do të kërkojë me çdo kusht përforcimin për këtë repart. Emisarët e Citizens kanë shënjestruar Ruben Neves për merkaton e ardhshme të dimrit dhe janë gati të shpenzojnë 60 milionë Euro për lojtarin e Wolves.

21-vjeçari po shkëlqen me ekipin që erdhi nga Premiership këtë vit dhe që në ndeshjen e parë ndaj Evertonit, dha një asist dhe shënoi një gol, duke tërhequr vëmendjen e shumë klubeve.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency