Merkato

Guardiola “shënjestron” Thiago Alcantaran, gati 50 milionë euro

Pep Guardiola dëshiron të drejtojë një ish-lojtar të tijin. Bëhet fjalë për mesfushorin Thiago Alcantara, që është edhe vëllai i Rafinha, dhe që aktivizohet në radhët e Bayernit të Mynihut. Trajneri i Manchester City kërkon ta sjellë në “Etihad” që këtë merkato dhe i ka kërkuar drejtuesve të nisin bisedimet me lojtarin dhe klubin bavarez. Për momentin mendohet se Citizens janë të gatshëm të paraqesin një ofertë prej 50 milionë eurosh për 27-vjeçarin spanjoll.

To Top