Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Guardiola: Silva-Barcelona? Asnjë telefonatë, Cancelo të qëndrojë te katalanasit

Trajneri i Manchester City-t, Pep Guardiola ka dhënë së fundmi një prononcim për mediet ku ka folur ndër të tjera edhe për të ardhmen e Bernardo Silva-s.

Tekniku spanjoll deklaroi se nuk kanë pasur asnjë kontakt nga Barcelona, teksa shtoi se shpreson që portugezi të vazhdojë rrugëtimin me City-n.

Lexo edhe:

“Nuk kemi marrë asnjë telefonatë nga Barça apo klube të tjera. Ai është një lojtar i mrekullueshëm, shpresoj të qëndrojë me ne te Manchester City”-theksoi Guardiola.

Teksa më tej, i pyetur për të ardhmen e Joao Cancelo-s ai deklaroi se nëse City-Barça arrijnë një marrëveshje ai mund të vazhdojë rrugëtimin te katalanasit, pasi nuk është aspak në planet e trajnerit të “Citizens”.

“Klubet do të ulen të diskutojnë. Ai është një nga lojtarët tanë dhe do të jetë te City deri kur klubet të arrijnë marrëveshjen, sigurisht nëse Cancelo dëshiron të qëndrojë në Barcelonë”-shtoi Pep Guardiola.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...