Premier League

Guardiola ul entuziazmin pas 20 fitoresh: Ja kush janë skuadrat më të forta…

Me 20 fitore radhazi në të gjithë kompeticionet, Manchester City ka vënë duart te titulli kampion në Angli dhe është shndërruar në një nga pretendentet kryesore për të triumfuar edhe në Ligën e Kampionëve.

Javën e kaluar “citizens” triumfuan me rezultatin 0-2 në transfertën gjermane ndaj Borussia Monchengladbach dhe tani janë me një këmbë në çerekfinalet e kompeticionit më të rëndësishëm europian për klube.

Tashmë skuadra po funksionon në mënyrë perfekte dhe teknikut spanjoll Pep Guardiola nuk i mbetet gjë tjetër veçse të mbajë me këmbë në tokë futbollistët e tij, gjë që e ka bërë edhe një një intervistë për mediat britanike.

Ai është shprehur se skuadra më e fortë në botë vijon të mbetet Bayerni i Mynihut dhe në Angli Liverpooli, që është edhe kampioni në fuqi, megjithatë shifrat duket se nuk i japin të drejtë, pasi Man. City është vërtetë i frikshëm këtë sezon.

“Bayerni ka fituar gjithçka dhe është skuadra më e mirë në botë. Më pas në Angli është Liverpooli kampion në fuqi dhe askush nuk ka fituar tituj duke qenë mirë deri në muajin mars. Derisa të fitojmë, ne nuk jemi skuadra më e mirë”, u shpreh Guardiola.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency