Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Guler sërish i dëmtuar, Ancelotti: Është mërzitur, por e ardhmja e tij nuk vendoset në diskutim

Real Madrid luan të shtunën ndeshjen e radhës në kampionat ndaj Valencias. “Los Blancos” synojnë të rikthehen te suksesi pas ndalesës me Rayo Vallecanos, teksa trajneri Carlo Ancelotti zbuloi se Arda Guler ka sërish probleme dhe se nuk do të jetë i gatshëm për sfidën me Valencian. Nga ana tjetër, tekniku italian i madrilenëve shtoi se nuk ka asgjë për t’u shqetësuar dhe se e ardhmja e turkut nuk vendoset në diskutim.

Lexo edhe: 

“Arda Guler pësoi një dëmtim para ndeshjes me Bragën. Në këtë moment është i trishtuar, por nuk bëhet fjalë për një dëmtim serioz. Është thjesht një hap pas në rikuperimin e tij të plota nga dëmtimi në gju.

Ai pati një dëmtim në menisk dhe kjo preku të gjithë muskujt e tjerë, ndaj ka këto problemet fizike. Më besoni se e ardhmja e Guler nuk vendoset në diskutim, ai do të ketë një aventurë të mrekullueshme me Real Madrid”, u shpreh Ancelotti.

Lajme të tjera

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...

Champions League

Mesfushori i kombëtares së Shqipërisë, Kristjan Asllani ishte përzgedhur titullar nga trajneri Simone Inzaghi në ndeshjen e Champions League të Interit në transfertë ndaj...