Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Gundogan e ka ndarë mendjen për të ardhmen, por kërkon garanci

Nënshkrimi i Ilkay Gündogan nga Barcelona duket se është çështje kohe. Lojtari dëshiron ta zgjidhë të ardhmen e tij këtë javë, para se të shkojë në pushime dhe gjithçka tregon se ai do të veshë fanellën e Barçës.

Gjermani, i cili është i lirë për nëntë ditë, mirëpret ofertën e Barcelonës, por kërkon garanci nga klubi katalan se do të mund ta regjistrojë.

Në fakt, Mateu Alemany, drejtues i rangut të lartë te “blaugranat”, ndodhet në Gjermani për të mbyllur gjithçka.

Bëhet fjalë për një marrëveshje për dy sezone, opsion një të tretë, në varësi të numrit të ndeshjeve të luajtura.

Lexo edhe:

City provoi deri javën e kaluar ta bindte, por lojtari kërkohet me çdo kusht ndryshimin e ambientit.

Në çdo rast, nënshkrimi i gjermanit nuk e zgjidh problemin që skuadra ka me pozicionin që mbahej nga Busqtes, ndaj klubi vijon të kërkojë një zëvendësues të mesfushorit spanjoll, i cili ka vendosur t’i bashkohet Inter Miamit.

 

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...

Futboll

Neymar e ka përjetuar shumë keq rënien e Santosit në divizionin e dytë të futbollit brazilian, njësoj si gjithë tifozët e skuadra historike. Sulmuesi...