Merkato

Gundogan objektivi i madh i Interit për mesfushën!

Nga Luka Modric tek Ilkay Gundogan. Sezonin e kaluar drejtuesit e Interit u përpoqën shumë që të transferonin Luka Modric. Në fund pavarësisht dëshirës nuk arritën dot, ndërsa këtë herë pritet që të mos dështohet jo për emrin e Modric por për atë të Ilkay Gundogan. Dyshja e Interit, Marotta dhe Ausilio po punojnë që mesfusha e tyre krahas Brozovic dhe Nainggolan të pasurohet edhe më një emër me peshë.

Gundogan i plotëson të gjithë kriteret, teksa i vetmi problem është paga e lojtarit 9 milionë euro në sezon. Shifër e lartë për arkat e Interit. Për t’i paraprirë çdo lloj situate, drejtuesit zikaltër kanë edhe dy alternativa të tjera, Lorenzo Pellegrini dhe Denis Praet. Të dy përshtaten me skemën 4-3-3 madje shpesh kanë bërë edhe rolin e regjizorit. Pellegrini duket si një operacion mëse i realizueshëm, gjithmonë nëse ai nuk vendos të rinovojë me Romën.

Klauzola aktuale e lojtarit kap shumën e 30 milionë eurove, ndërsa për t’i thjeshtësuar akoma edhe më shumë tratativat nevojitet edhe ndihmesa e vetë lojtarit. Praet kushton 25 milionë euro. Mesfushori ka dhënë sinjale që kërkon të luajë për një skaudër të madhe. Në garë për 24-vjeçarin belg është edhe Arsenali. Sidoqftë në shtëpinë zikaltër puna për merkaton e verës ka nisur.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency