Futboll

Guri: Bëhem unë numri 9 te Kukësi

Largimet e Pero Pejic dhe Izair Eminit kanë lënë një gropë të madhe në sulmin e Kukësit, por në pritje të prurjeve të reja në këtë repart trajneri serb Mladen Milinkovic e ka gjetur te Sindrit Guri njeriun gol që kërkonte. 23-vjecari shkodran në miqësoren ndaj Lirisë u rikthye në rolin e qëndërsulmuesit dhe në ato 45 minuta që u aktivizua zhvilloi një paraqitje të shkëlqyer duke realizuar 2 gola, për ti dhënë një sinjal të fortë trajnerit se  pa dyshen Pejic-Emini në skuadër ky Kukës duhet të besojë më shumë te Guri.

Në 2 sfidat e turit të dytë të Championsit ndaj Sherifit të Tiraspolit, ish trajneri i Kukësit Ernest Gjoka e aktivizoi si mesfushor krahu, Gurin ashtu si edhe në një pjesë të mirë të ndeshjeve të kampionatit gjatë sezonit të kaluar. Por edhe di të përshtatet aty ka nevoja skuadra dëshira e sulmuesit shkodran është të luajë në pozicionin e tij të preferuar.

Milinkovic është një trajner që u jep shumë hapësira futbollistëve të rinj dhe këtë tregoi gjatë eksperiencës 1-vjecare te Luftëtari. Guri është i bindur se me trajnerin serb do të ketë më shumë hapësira në formacion, ndërsa beson se Kukësi edhe këtë sezon pavarsisht largimeve do të jetë një skuadër e denjë për të tentuar sërish fitimin e titullit kampion.

Në drejtim të tij kanë ardhur shumë oferta gjatë kësaj periudhe madje ka patur një interesim konkret nga moldavët e Sherifit të Tiraspolit, megjithatë për të ardhmen e 23-vjecarit vendos vetëm Kukësi.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency