Futboll

Guri rigjen golin, i jep kualifikimin Oostendes

Goli i tretë sezonal dhe i dyti në Kupën e Belgjikës i Sindrit Gurit i hapi rrugën Oostendes drejt kualifikimit në çerekfinalet e këtij kompeticioni. Ish sulmuesi i Kukësit rezultoi sërish përcaktues në Kupën e Belgjikës realizoi golit barazimit provizor 2-2 që çoi ndeshjen mes Mouscron dhe Oostendes në shtesë. Ishte një derbi shqiptarësh në fakt pasi me Mouscron luan mbrojtësi i përfaqësueses së Kosovës Mërgim Vojvoda që ashtu si Guri e nisi sfidën si titullar. Në minutën e 81-të vetëm pak sekonda pasi vendasit kishin kaluar në avantazh Guri u zhbllokua pas një kohë të gjatë duke barazuar 2-2 dhe duke e çuar ndeshjen në shtesë. Në shtesë Oostende kaloi në avantazh 2-3 por vendasit arritën të barazonin në 3-3 dhe për të përcaktuar skuadrën e kualifikuar u deshën goditjet e penalltive aty ku miqtë u treguan më të saktë për të fituar në fund 5-4 me penallti dhe për të avancuar më tej.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency