Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kupa e Shqipërisë

Gurishta: Isha i bindur se do ta fitonim Kupën, ja pse më shijon më shumë ky trofe

Erdenis Gurishta, kapiten i Vllaznisë, i gëzohet këtij suksesi të ekipit shkodran për faktin se i siguroi pjesëmarrjen në Europë në një fund sezoni mjaft të ngarkuar psikologjikisht.

“Po ndaj një sekret, jemi grumbulluar prej katër ditësh, kemi qëndruar shumë pranë njëri-tjetrit. U kam thënë shokëve që do ta fitonim Kupën. E kisha këtë besim nuk e di nga më vinte, por isha i bindur që do të fitonin.”

Impakti i Josës: “Që nga largimi i Brdaricit pësuam goditje psikologjike. U mundua edhe Plori. Ardhja e Josës ishte në momentin e duhur, solli entuziazëm, isha i bindur se do ta arrinim Europën. E kisha parashikuar që javët e fundit, në kampionat nuk do të ishin “Fair Play”. Kjo Kupë më shijon më shumë sepse kundërshtari ishte më i fortë dhe na duhej për pjesëmarrjen në Europë.”

E ardhmja: “Unë kam kontratë me Vllazninë, nëse një klub më dëshiron, duhet të paguajë për kartonin. Brenda Shqipërisë do të doja të luaja vetëm te Vllaznia, jashtë vendin do të doja të transferohesha për një kampionat më cilësor.

Dueli me Mazrekajn: “Mazrekaj është lojtar shumë i mirë, por në finale duhet të jesh më cinik. Ishte finale dhe çdo gabim kushton, ndaj daljet e mia ishin më të pakta.”

 

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...