Bundesliga

Haaland zgjedh tre më të mirët e vitit 2021, numri 1 shkon për Lewandowski

Erling Haaland ka zgjedhur sipas shijeve të tij tre lojtarët më të mirë për vitin 2021. Ylli norvegjez i Borussia Dortmund është treguar mjaftueshëm modest duke përjashtuar veten e tij nga kjo renditje, pavarësisht se 21-vjeçari ka shënuar me “breshëri” duke marrë shumë vlerësime.

Gjithsesi, Haaland ka preferuar si numri 1 për vitin 2021 homologun e tij te Bayern Munich, Robert Lewandowski, ndërsa në listën e tij ka përfshirë edhe Benzema me Messin.

“Duhet ta pranojmë se Robert Lewandowski është numri një dhe më pas për mendimin tim vjen Karim Benzema. Ai gjithashtu ka qenë i mrekullueshëm në vitin 2021, ndërsa nuk mund të lë pas Messin. Në këtë formë, pas Lewandowskit, vendi i dytë shkon për Benzema dhe i treti për Messin”, u shpreh Haaland.

Quiz: Gjeni lojtarët në foto…

Testoni njohuritë tuaja mbi lojtarët e Premier League...

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Premier League 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Manchester City
2
2
0
0
6
0
+6
6
2Arsenal
2
2
0
0
6
2
+4
6
3Brentford
2
1
1
0
6
2
+4
4
4Tottenham Hotspur
2
1
1
0
6
3
+3
4
5Newcastle United
2
1
1
0
2
0
+2
4
6Leeds United
2
1
1
0
4
3
+1
4
7Chelsea
2
1
1
0
3
2
+1
4
8Brighton & Hove Albion
2
1
1
0
2
1
+1
4
9Aston Villa
2
1
0
1
2
3
-1
3
10Nottingham Forest
2
1
0
1
1
2
-1
3
11AFC Bournemouth
2
1
0
1
2
4
-2
3
12Liverpool
2
0
2
0
3
3
0
2
13Fulham
2
0
2
0
2
2
0
2
14Wolverhampton Wanderers
2
0
1
1
1
2
-1
1
15Leicester City
2
0
1
1
4
6
-2
1
16Crystal Palace
2
0
1
1
1
3
-2
1
17Southampton
2
0
1
1
3
6
-3
1
18Everton
2
0
0
2
1
3
-2
0
19West Ham United
2
0
0
2
0
3
-3
0
20Manchester United
2
0
0
2
1
6
-5
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency