Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Habit futbollisti i Marseille: Nuk e dinim se me barazim eliminoheshim nga Champions

Chancel Mbemba shënoi golin e avantazhit të përkohshëm të Marseille ndaj Tottenhamit, megjithatë sfida u mbyll me fitoren e anglezëve falë një goli të Hojbjerg në të 95-ën dhe francezët do të duhet të vijojnë aventurën e tyre në Europa League tashmë.

Në përfundim të sfidës, futbollisti i francezëve deklaroi se askush nuk u kishte treguar atij dhe shokëve të tij se me barazim Marseille nuk kalonte në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve.

“Ne e dinim që mund të kualifikoheshim edhe me barazim, pasi askush nuk na tregoi ç’po ndodhte në ndeshjen tjetër. Në pankinë dinin gjithçka, por nuk na treguan, ndaj jemi shumë të zhgënjyer, pasi mund të luanim shanset tona dhe të rrezikonim pak më shumë”, u shpreh Mbemba.

Këtë “gabim” e pranoi edhe trajneri Igor Tudor, që tha se në pankinë dinin gjithçka, por për shkak të konfuzionit, menduan që të mos njoftonin lojtarët në fushë dhe t’i linin të përqendroheshin te ndeshja.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...