Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Habit Papa Françesku: Messi apo Maradona? Asnjërin prej tyre, unë preferoj Pele-në!

Papa Francesku ka zbuluar së fundmi se cilin prej dy legjendave të vendit të tij, Argjentinës, Messin apo Maradonën, preferon më shumë.

Në intervistë të dhënë për mediet italiane, Papa u pyet pikërisht për këtë çështje, teksa i surprizoi të gjithë kur tha që asnjërin, por theksoi se i preferuari i tij është legjenda e Brazilit, Pele.

Lexo edhe:

“Midis Maradonës dhe Messit, kë preferoj? Do të them një të tretën, Pele. Maradona ishte i mrekullueshëm si lojtar, por si njeri ai dështoi, ai rrëshqiti mes atyre që e lavdëruan dhe nuk e ndihmuan, djaloshi i gjorë. Messi është shumë korrekt, zotëri, por unë preferoj Pele-n, një njeri me zemër, ai ishte shumë humanitar. Megjithatë atë të tre mbeten të mëdhenj.”-deklaroi Papa Françesku.

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Në konferencën e zakonshme për shtypin, Sylvinho, trajneri i kombëtares shqiptare, analizoi rrugëtimin e kuqezinjve në grupin B të Euro 2024. “Po, jam krenar...

Kombëtare

Shkurtimisht foli Sylvinho pas eliminimit të Shqipërisë nga Euro 2024. Trajneri brazilian i Kombëtares vlerësoi paraqitjet e skuadrës kuqezi në duelet ndaj Italisë, Kroacisë...