Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Habit trajneri italian: Eliminimi i Gjermanisë nuk më befasoi, ata kanë vetëm një lojtar

Trajneri italian Marco Tardelli ka injoruar Gjermaninë duke deklaruar se nuk është aspak befasi që eliminohet sërish që në fazën e grupeve, duke parë përbërjen që ka në dispozicion trajneri Hansi Flick.

Tardelli vlerësoi vetëm talentin e Bayernit, Jamal Musiala, teksa tha se ishte i bindur që gjermanët nuk do të bënin shumë rrugëtim në Botërorin e Katarit.

“Gjermania nuk ishte pretendente për të fituar. Përveç Musialës, që ka shumë talent, te lojtarët e tjerë nuk shoh cilësi të madhe. Thënë këtë, nuk më befason aspak eliminimi në grupe”, deklaroi Tardelli.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...