Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Habit ylli i Atletico-s: Nuk dua të fillojë Botërori, e kam të vështirë!

Botërori i Katarit është “pas dere” teksa nga data 20 nëntor deri më datë 18 dhjetor vëmendja do të jetë e spostuar te kombëtaret që kërkojnë të mbërrijnë tek trofeu më prestigjioz. Emocionet për lojtarët kanë nisur të ndihen për eventin madhor dhe përfaqësimin e vendit të tyre, megjithatë ndjesia është e ndryshme kur vjen puna tek Rodrigo De Paul, i cili ka një tjetër këndvështrim. Mesfushori i Atletico Madrid thekson se nuk do që të fillojë Botërori pasi e di shumë mirë se gjatë turneut nuk do të ketë mundësinë e argëtimit.

“Them gjithnjë që nuk dua të filloj Botërori sepse e di se nuk do të argëtohem gjatë turneut. Ka shumë konkurrencë, nervozizëm, ankth. Është shumë e vështirë të kontrollohet gjendja. Unë dua të shijoj procesin, por ndonjëherë është e vështirë për mua.

Me siguri do të jetë një çmenduri, duhet të jesh shumë i përqëndruar dhe ndonjëherë kritikat mund të jenë shumë të dëmshme. Por, duhet të kërkosh gjithnjë të japsh maksimumin e kapacitetit tënd, mua më pëlqen atmosfera para ndeshjeve dhe stërvitjet pas tyre, por kur fillon kompeticioni është shumë e vështirë”, shprehet De Paul.

 

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...