Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Hair Zeqiri: Dua të shijoj titullin me Kukësin

Hair Zeqiri është një nga afrimet më cilësore të Kukësit në këtë merkato vere, një futbollist me eksperiencë dhe që e njeh mirë ambientin, pasi ka qenë pjesë e verilindorëve edhe gjatë sezonit 2014-2015. Atëherë mesfushori flonjat e la Kukësin si nënkampion të Shqipërisë, por e gjeti me statusin e ekipit më të mirë të superiores. 28-vjecari ndihet krenar që është sërish pjesë e një skuadre që gjithmonë ka objektivat madhorë.

Zeqiri shpreh keqardhjen për eliminimin e pamerituar në raundin e dytë të Champions Leagues, por e sheh me optimizëm të ardhmen.

Si vlonjat dhe ish-lojtar i Flamurtarit, Zeqiri shpreson që ekipi i drejtuar nga Shpëtim Duro të ketë vazhdimësi si në ndërtimin e një grupi pretendent edhe  në rezultate.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Featured

Shqipëria vazhdon të “shijojë” të tjera suksese në botën e sportit, ndërsa së fundmi flamurin “kuqezi” e ka nderuar Zelimkhan Abkarov. Abkarov fitoi një...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....