Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

“Hajdeni me mua nëse më shkarkojnë”, ish-trajneri i Milanit shpërthen ndaj drejtuesve

Sampdoria “flirtoi” shumë me Serie B sezonin e fundit, por ekipi i Marco Giampaolos ia doli të mbetet mes më të mirëve në Itali.

Trajneri 54-vjeçar, i cili provoi edhe një aventurë të shkurtër në stolin e Milanit në vitin 2019, ka dhënë një rrëfim të drejtpërdrejtë, duke shprehur pakënaqësinë e tij në lidhje me merkaton e klubit.

Gjithmonë e kam jetuar jetën time në harmoni me mundësitë e mia, mes ideve teorike dhe praktikës jam munduar t’i jap një shtysë përpara klubit, të rrezikoj nga njëra anë për të fituar nga ana tjetër.

Por nuk jam tip që bëj shumë kompromise. Tani çdo gjë është në rregull, jemi në verë, por kur të fillojnë ndeshjet, të gjithëve u dridhen by***t.

Ua kam bërë të qartë drejtuesve Osti dhe Faggiano: Zgjidhini ju lojtarët që do merrni, por nëse më shkarkojnë si trajner hajdeni edhe ju me mua kur të iki’”, u shpreh Giampaolo.

Sampdoria deri tani ka humbur shërbimet e Candreva, Yoshida, Askildsen, Falcone dhe Thorsby, ndërsa sa i përket afrimeve nuk ka akoma lëvizje zyrtare.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Lajme të tjera

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...