Serie A

Hakimi negativ në të dytin test radhazi, udhëton me skuadrën drejt Gjenovës

Testet e kryera nga UEFA të mërkurën kanë dhënë rezultat të gabuar për anësorin maroken Achraf Hakimi, i cili u la jashtë ndeshjes me Borussia Monchengladbach, pasi rezultoi pozitiv.

Megjithatë në dy testet e radhës që futbollisti ka kryer në Itali, ka rezultuar negativ, çka ka konfirmuar se rezultati i tamponit të kryer nga UEFA para ndeshjes së Ligës së Kampionëve, ka qenë i gabuar.

Kështu Hakimi është nisur me skuadrën drejt Gjenovës, ku Interi do të përballet me Genoan sonte në orën 18:00, ndërsa drejtuesit e klubit po punojnë për të marrë gjithë dokumentacionin e nevojshëm që futbollisti të ketë mundësi të luajë.

Me përgjigjet negative të dy tamponëve radhazi dhe dokumentacionin e firmosur nga mjekët e klubit që futbollisti nuk ka pasoja, tani është ASL-ja e Milanos ajo që do të certifikojë gabimin e testit të kryer nga UEFA dhe do të japë lejen që Hakimi të luajë ndaj Genoas.

Gjithsesi edhe nëse dokumentet do të plotësohen në kohë, mbrojtësi maroken pritet ta nisë takimin nga stoli, pasi nuk është stërvitur me skuadrën këto ditë dhe Conte ka planifikuar Mateo Darmian nga minuta e parë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency