Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

“Hakmarrja” e Calhanoglu: Kthehem në shtëpi si finalist, nuk dua polemika

Hakan Calhanoglu do të rikthehet në Stambollin e tij si finalist i Ligës së Kampionëve, teksa pas sfidës me Milanin, nuk e fsheh lumturinë.

Fantazisti turk u bë objekt talljeje vitin e kaluar nga futbollistët e Milanit, megjithatë zgjodhi të flasë në fushë dhe pas haarrjes, preferoi të ulë tonet dhe shmangë polemikat.

“Verën e kaluar vuajta shumë dhe ju e dini, por nuk dua të ndez sërish zjarrin. Fusha foli dhe tani jemi në finalen e Stambollit, në shtëpinë time. Duhet edhe një sforco e fundit për një arritje historike”, tha turku.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...